T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
MERSİN / SİLİFKE - TOKİ Ortaokulu

Haberler

Mrt

Çanakkale Zaferi´nin 103. yıldönümü nedeniyle düzenlenen "Şehitlerimiz ve Destanlaşan Tarihimiz" konulu Şiir Yazma Yarışması´nda 6-D sınıfı öğrencimiz Sueda TAPAN "Çanakkale´de" isimli şiiriyle  ilçe 1.´si oldu. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Mrt

Çanakkale Zaferi´nin 103. yıldönümünü kutladık. 250.000 şehidimizi saygıyla andık. "Şehitlerimiz ve Destanlaşan Tarihimiz" konulu Şiir Yazma Yarışması´nda ilçe 1.´si olan 6-D sınıfı öğrencimiz Sueda TAPAN´IN "Çanakkale´de" isimli şiiri çok beğenildi. Ayrıca okulumuzda düzenlenen Şiir Yazma Yarışması´nda dereceye giren öğrencilerimiz ödüllendirildi.

Mrt

Öğrencimiz Burak ELMAS Judo´da il 1.´si oldu. Taekwondo´da ise öğrencilerimiz Doğa ERGEZEN ve Oğuz Resul ÇIRAK il 2.´si oldu.

Mrt

7-F sınıfı öğrencilerimiz ve Matematik Öğretmenleri Ayşe TOYGAR, "14 Mart Dünya Pi Günü´nü" kutladılar. Pi Sayısı ile ilgili hazırladıkları sunu ile önemli bilgiler verdiler.

Mrt

İstiklal Marşı´mızın Kabulünün 97. yıldönümünü kutladık. Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY´U saygıyla andık.

Mrt

Beden Eğitimi Öğretmenlerimizin her yıl düzenlediği Masa Tenisi Turnuvası sonuçlandı. Finalde Alperen USLU´YU (5-F) yenen Mustafa DURNA (6-C) Şampiyon oldu. 3.´lük maçında ise Arda GEMALMAZ´I (7-B) yenen Onur ALPARĞU (7-A) turnuvanın 3.´sü oldu.

Mrt

28 Şubat Sivil Savunma Günü´nde deprem tatbikatı yapıldı. Deprem Tatbikatının ardından, öğrencilerimiz Sivil Savunma ile ilgili önemli bilgiler verdiler. Ayrıca Sivil Savunma konulu Resim Yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize ödülleri verildi.

Şbt

Sivil Savunma Kulübü Öğretmenimiz Doğan TAŞ´IN rehberliğinde okulumuzda yangın tatbikatı yapıldı. Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı´na tatbikatımıza sağladığı katkılardan ve verdiği bilgilerden dolayı teşekkür ederiz.

Şbt

"6 Şubat Güvenli İnternet Günü" kapsamında Okulumuz Türkçe Öğretmeni Gül KATMAN´IN hazırlamış olduğu sunular ve videolar tüm öğrencilerimize izletildi. Güvenli internet kullanımı konusunda öğrenciler bilgilendirildi. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Sercan YAŞAR, Güvenli internet konusunda bilgisi olmayan insanların başına gelen olaylara değindi. Gerçek hayatın bir parçası olan bu olaylara ilişkin gazete haberleri öğrencilerle paylaşıldı.

Şbt

Şbt

Evlerinde sık sık EBA´yı kullandıklarını söyleyen 5-F Sınıfı öğrencileri, okulda da boş zamanlarını Bilişim Teknolojileri Sınıfında EBA üzerinden derslerine çalışarak değerlendiriyorlar.

Şbt

Karne töreninde sınıf ve şube bazında dereceye giren öğrencilerimiz ödüllendirildi. Ayrıca ilçede başarılı olan futbol takımlarımızdaki öğrencilerimize, özel günlerde şiir yazma ve resim yapma yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize iftihar belgeleri verildi.

Ock

1 dönemde 2. oyunumuzu tamamladık. Scratch Blok kodlarını kullanarak yaptığımız "Kar Tanesi Toplama" oyununda yarışma düzenledik. Öğrencilerimiz eğlenceli ve heyecanlı anlar yaşadı.

Ock

İlçe maçlarını başarıyla tamamlayan Yıldız Futbol Takımımız, ilde gruplara kaldı. İl maçlarına iyi başlayan takımımız Tarsus İbrahim Kozacıoğlu Ortaokulu´nu 4-1 mağlup etti. Ayrıca rakiplerine fark atan Küçük Futbol Takımımız grubunu lider tamamlayarak ilde gruplara kaldı.

Ock

Anasınıfı ve 7-G sınıfı öğrencilerimiz Silifke Bilim ve Sanat Merkezi´ni ziyaret ettiler. Bilim ve Sanat ile ilgili önemli bilgiler aldılar.