T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
MERSİN / SİLİFKE - TOKİ Ortaokulu

Haberler

Ekm

Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Doğan TAŞ´IN düzenlediği "15 Temmuz Resim Yarışması´nda" başarılı olan öğrencilerimiz ödüllendirildi. Öğrencilerimiz şu şekilde sıralandı:

1- Halil UÇAR (8-A)

2- Efe Batın BUDAK (6-G)

3- Yiğit UYSAL (8-A)

4- Elif UYSAL (5-A)

5- Elif PALA (5-B)

6- Nuh Burak GÖK (5-C)

Eyl

Teknoloji Tasarım Öğretmenimiz Mehmet Ali AKIŞ ve öğrencileri çalışmalarının karşılığını aldılar. Başarılarının devamını dileriz.

Eyl

Okulumuzda ilk hafta, 15 Temmuz darbe girişimine karşı kazanılan zaferle ilgili bilgiler verildi. Ayrıca zaferin kazanılmasında büyük rol oynayan kahraman gazi ve şehitlerimiz anıldı.

Ağu

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılının başarılı öğrencilerine Başarı Plaketleri verildi.

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılının karne günü görüntülerini de bu sayfada görebilirsiniz.

Haz

Geleneksel olarak düzenlediğimiz Tiyatro Gösterisini bu yıl Türkçe Öğretmenimiz Gül AKAN ve öğrencileri düzenledi. Gül AKAN öğretmenimiz ve öğrencilerine teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz. 08.06.2016

Haz

Okulumuz Türkçe Öğretmeni Deniz ATALAY KURT´un hazırladığı "Sol Yanım" isimli şiir dinletisi büyük beğeni topladı. Öğretmenimiz ve öğrencilerimize teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz. 01.06.2016

May

14 Mart Dünya Pi Günü okulumuzda kutlandı. Matematik öğretmenlerimiz Ayşe TOYGAR´a, Belga KARADAĞ´a ve öğrencilerine güzel sunumlarından dolayı teşekkür ederiz. 14.03.2016 

Nis

Geleneksel olarak düzenlediğimiz okul gezisini bu yıl Konya´ya düzenledik. Geziye katılarak bizi yalnız bırakmayan öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

May

Silifke Koleji´nin öğrencilere sunduğu "Uzay Bilgilendirme Simülasyonu´ndan" bizim öğrencilerimiz de faydalandılar. Silifke Koleji´ne teşekkür ederiz.

Mrt

Okulumuzda Yangın Söndürme ve Tahliye Tatbikatı yapıldı. Yangın Söndürme ve Tahliye Tatbikatını düzenleyen Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Doğan TAŞ´a ve Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına teşekkür ederiz.

Ara

Ortaokullar arası düzenlenen futbol turnuvasında, okul futbol takımı Seyfettin Tatoğlu Oratokulunu 3-2 ve Karadedeli ortaokulunu 6-1 yenerek grup lideri olmuştur. Mersinde düzenlenecek olan turnuvaya katılma hakkı elde etti. Öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

Kas

Milli Eğitim Bakanlığı´nın düzenlediği "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Projesi" kapsamında okulumuzun hazırladığı "Katılımcı Sınıflar Projesi" Akdeniz Bölge Birincisi oldu.

Haz

Projenin mimarları olan okulumuz öğretmenleri Melike Hüsniye YILMAZ, Faruk Gürbüz ÖZDEMİR, Mehmet Ali AKIŞ, Belga KARADAĞ, Doğan TAŞ, Havva Didem GÜNAY ve Zeliha ÜNVER´i tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Haz

Okulumuz öğretmenleri Göksu nehrinin eşsiz manzarasında büyük bir heyecanla rafting yaptı. Bizi yalnız bırakmayan öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Nis

Bilim Sokağımızın yapılışında emeği geçen Okul Müdürümüze ve Öğretmenlerimize teşekkür ederiz. 27.03.2015