T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
MERSİN / SİLİFKE - TOKİ Ortaokulu

Haberler

Ekm

Şube Öğretmenler Kurulu Toplantılarımız çok verimli geçti.

Ekm

Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Hıdır UĞUZ ve öğrencileri Ahilik Haftası ile ilgili bilgiler verdiler.

Eyl

Öğrencilerimiz yeni Eğitim Öğretim yılına başlamanın sevincini ve heyecanını yaşadılar.

Eyl

Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Doğan TAŞ ve Teknoloji Tasarım Öğretmenimiz Mehmet Ali AKIŞ´ın hazırladığı proje, "Avrupa Kalite Etiketi" almaya hak kazandı. Ödülü, Okul Müdürümüz Mesut SARIKAYA Mersin Valisi Ali İhsan SU´yun elinden aldı.

Tem

Tarih ağacımızın her bir yaprağı "Zaferdir" bizim. Başka milletlere nasip olmayan ve yaprakları yeşerten can suyumuz "İman gücümüzdür." Bu ağacın en taze yaprağı ve İman gücümüzün en son göstergesi, "15 Temmuz Zaferidir." Kutlu olsun...

Tem

13 Temmuz 2017 tarihi itibariyle Okul Web Sayfamız, "Etkin Kullanım ve İçerik Zenginliği Sıralamasında" ilçede 137 kurum arasında 1., ilde 1141 kurum arasında 1., Türkiye´de ise 53834 kurum arasında 57. sırada yer almaktadır.

Haz

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında 8-A sınıfından öğrencimiz Halil UÇAR “Okul Birincisi” oldu. Öğrencimiz aynı başarıyı TEOG’DA 120 sorunun 119’unu doğru yanıtlayarak, 5 arkadaşıyla beraber okul ikinciliğini paylaştı. Öğrencimiz okul içinde düzenlenen “Satranç Turnuvasında” finalde Zafer Emre KILINÇ’I yenerek Şampiyon oldu. Ayrıca öğrencimiz Eğitim Öğretim Yılının başında okul içinde düzenlenen “15 Temmuz Resim Yarışması’nda” da "Okul Birincisi" oldu. Öğrencimizin okulumuzda göstermiş olduğu başarıları bundan sonraki okul hayatında da göstermesi dileğiyle...

Haz

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılını tamamladık. Karne Törenimizde; şube bazında birincilere, sınıf bazında ilk üçe girenlere, TEOG birincilerine ödülleri verildi. Okul birincimizin yaş kütüğüne ismini çakmasıyla törenimiz sona erdi.

May

8. Sınıf öğrencilerimiz başarılı ve yorucu bir yılın ardından okulumuza veda ettiler. Tüm öğrencilerimize hayatları boyunca başarılar dileriz.

Haz

1. sınıfa geçmenin verdiği mutlulukla, karne heyecanını en fazla anasınıfı öğrencilerimiz yaşadı.

Haz

Hazırladıkları projelerle okulumuzu gerek Bölgesel olarak gerekse Türkiye çapında ilk sıralara taşıyarak, okulumuza büyük hizmetlerde bulunan öğretmenlerimizin başarılarının yeni görev yerlerinde de daim olmasını dileriz.

Haz

Karne Töreninde kendi şubelerinde birinci olan öğrencilerimiz ödüllendirildi.

Haz

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Karne Töreninde sınıf bazında dereceye giren öğrencilerimiz ödüllendirildi.

Haz

Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet YILMAZ´IN Eğitim Öğretim Yılı Değerlendirme Mesajını izledikten sonra seminer dönemini sonlandırdık.

Haz

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında okul birincimiz Halil UÇAR oldu. 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında okul birincimiz Havva Dilara TAN, 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılında ise okul birincimiz Pınar ÖNER oldu.