T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
MERSİN / SİLİFKE - TOKİ Ortaokulu

Haberler

Nis

Öğretmenlerimiz derslerinde yaptıkları ilginç etkinlikleri EBA´da paylaştılar. Paylaşımlarda bulunan öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Nis

Okulumuz öğrencileri rehber öğretmenleriyle beraber Meslek Liselerini ziyaret ettiler. Ziyaret ettikleri okulların avantajları ve dezavantajları hakkında bilgi edindiler.

Mrt

Okulumuz öğretmen ve öğrencileri Yaşlılar Haftasında Silifke Huzurevini ziyaret ettiler.

Mrt

Kütüphaneler Haftası kapsamında bütün sınıflarımızda aynı anda bir ders boyunca Kitap Okuma Etkinliği yapıldı. Bilişim Teknolojileri Sınıfımızda da "Bilgisayarlar kapandı, Kitaplar açıldı."

Mrt

Matematik Öğretmeni Ayşe TOYGAR ve 6-A Sınıfı öğrencileri "14 Mart Dünya Pi Gününü" kutladılar. Pi Sayısı ile ilgili hazırladıkları sunu, video, yazı ve şiirlerle ilginç bilgiler veren öğretmenimiz ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Mrt

6. Sınıflar arası yapılan Bilgi Yarışmasında 6-F sınıfı birinci oldu. 6-F sınıfını temsil eden Sude Ferhan GÜLEÇ, Mümine YÜCEOĞLU ve Miraç ÇETİNTAŞ´I tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Şbt

Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Doğan TAŞ ve öğrencilerimizin çalışmaları büyük beğeni topladı. Öğretmenimizi ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Şbt

Karne törenimizde sınıf birincisi olan öğrencilerimize iftihar belgeleri ve madalyaları verildi. Ayrıca öğrencilerimize çeşitli hediyeler verildi. Futbolda ve E-twinning´de okulumuzu başarıyla temsil eden öğrencilerimize de iftihar belgeleri verildi.

Ock

Okulumuz Masa Tenisi Turnuvasında 8-A sınıfından Mert BAHAR Şampiyon oldu. Finale çıkan 6-A sınıfından İnanç ÜNAL 2. olurken, 7-G sınıfından Melih ÇEVİRGEN 3. oldu.

Ara

Yıldız ve Minik Futbol takımlarımız gruplarından çıkmayı başardılar. Öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Kas

15 Temmuz Futbol turnuvası sonuçlandı. Şampiyon 6-D olurken, ikinci 5-F, üçüncü ise 6-G oldu.

Kas

Cumhuriyet´imizin 93. yaşını coşkuyla kutladık.

Kas

Okul Aile Birliği Genel Kurul Toplantısı 31.10.2016 tarihinde saat 15.00´da yapıldı.

Ekm

8. Sınıf öğrencilerimiz TEOG kapsamında yaptığımız okul gezilerinde; Yahya Akel Fen Lİsesi, Eyüp Aygar Fen Lisesi ve Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi´ni ziyaret ettiler.

Ekm

Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Doğan TAŞ´IN düzenlediği "15 Temmuz Resim Yarışması´nda" başarılı olan öğrencilerimiz ödüllendirildi. Öğrencilerimiz şu şekilde sıralandı:

1- Halil UÇAR (8-A)

2- Efe Batın BUDAK (6-G)

3- Yiğit UYSAL (8-A)

4- Elif UYSAL (5-A)

5- Elif PALA (5-B)

6- Nuh Burak GÖK (5-C)