T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
MERSİN / SİLİFKE - TOKİ Ortaokulu

DERS OLUR BELKİ..

"Beterin, beteri var"

Adam oğlunun odasının önünden geçerken hayretle bakakaldı. Yatağı güzelce toplanmıştı ve odası hiç olmadığı kadar derli toplu görünüyordu.

Sonra adam yastığın üzerine bırakılmış mektup zarfını fark etti. Üzerinde -Babama- yazıyordu. Aklından geçen bin bir kötü düşünceyle mektup zarfını açtı ve titreyen elleriyle mektubu okudu:

Sevgili baba;

Sana bu satırları derin bir pişmanlık ve üzüntü içinde yazıyorum. Kız arkadaşımla kaçmak zorundaydım çünkü seni ve annemi yaşanacak rezaletten uzak tutmak istedim. Gerçek tutku ve aşkı ben Joanla buldum ve o öyle tatlı ki anlatamam...

Şunu biliyordum siz onun vücudunun her yerine taktığı küpeleri, derisine işlettiği dövmeleri, kendine has o çılgın giyim tarzını asla ama asla onaylamayacaktınız ve tabi benden çok büyük olması da bir sorundu.
Fakat benim için bunlar önemli değildi. Benim hissettiğim gerçek tutku ve gerçek aşk...

Baba Joan hamile! 
Joanın dediğine göre çok mutlu olacağız. Ormanda kendine ait bir karavanı ve tüm kış yetecek kadar da yakacağı var. Bir sürü çocuğa sahip olma düşüncesi rüyalarımızı süslüyor. 
Joan benim gözlerimi esrar gerçeğine açtı ve artık biliyorum ki esrar kimseye zarar vermez.
Esrar yetiştirecek ve insanlara pazarlayacağız ve yine bu sayede ihtiyacımız olan kokain ve ekstaziye ulaşacağız.
Artık tam anlamıyla bilime yalvarıyoruz dualar ediyoruz şu AIDS´in çaresi bulunsun ve Joan sağlığına kavuşsun diye... O kesinlikle iyileşmeyi hakediyor. 
Endişelenmeyi bırak baba ben 15 yaşındayım ve kendi başımın çaresine bakabilirim.
Eminim birgün geri döneceğiz ve sen kendi torunlarını tanıyacak, seveceksin... 

Oğlun Cihat.

Sayın Veliler, "Beterin Beteri var!" Çocuklarımız hangi notu alırsa alsınlar onlara her zaman değerli olduklarını hissetirmeliyiz. Olumsuz durumların, onlara karşı olan sevgimizin önüne geçemeyeceğini onlara defalarca söylemeliyiz. Onların hayatımızda her zaman birinci sırada olduklarını bilmelerini sağlamalıyız. Ancak bu şekilde çocuklarımızı başarıya ulaştırabiliriz...

Yukarıdaki gibi bir hikayeyle karşılaşmak istemeyiz, değil mi?

TOKİ REHBERLİK

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 21.04.2017 - Güncelleme: 04.10.2017 12:09 - Görüntülenme: 4490
  Beğen | 0  kişi beğendi