T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
MERSİN / SİLİFKE - TOKİ Ortaokulu

BİR DAMLA HAYAT

Hayat koşusunda devam edebilmenin tek yolu vardır. Dünden daha hızlı olabilmek, bakın bakalım şimdi kendinize! Ondan, bundan, şundan değil ”DÜNDEN” hızlı mısınız?

TOKİ REHBERLİK

Her sabah bir ceylan uyanır Afrika’da. Kafasında tek bir düşünce vardır;  en hızlı koşan aslandan daha hızlı koşabilmek. Yoksa aslana yem olacaktır. Her sabah bir aslan uyanır Afrika’da. Kafasında tek bir düşünce vardır; en yavaş koşan ceylandan daha hızlı koşabilmek. Yoksa açlıktan ölecektir. İster aslan olun, ister ceylan olun hiç önemi yok. Yeter ki güneş doğduğunda koşuyor olmanız gerektiğini bilin.

Yaşam adlı koşuyu ne güzel anlatmış Afrika atasözü: Bir önceki günden daha hızlı koşmak gerekmektedir. Çünkü eğer aslansanız, en yavaş koşan ceylandan daha hızlı koşabilmek. Yoksa açlıktan ölecektir. İster aslan olun ister ceylan olun hiç önemi yok. Yeter ki güneş doğduğunda koşuyor olmanız gerektiğini bilin. Yaşam adlı koşuyu ne güzel anlatmış Afrika atasözü. Bir önceki günden daha hızlı koşmak gerekmektedir. Çünkü eğer aslansanız, en yavaş koşan ceylan bir önceki gün yakalanmışsanız ve bugün bir ceylan yakalamak niyetindeyseniz, artık bilmelisiniz ki en yavaş ceylan dünkünden daha hızlıdır.

O halde düne göre hızınızı arttırmanız gerekmektedir. Yok, eğer ceylansanız ve henüz aslana yem olmamışsanız hızınızı düne göre mutlaka arttırmalısınız, çünkü sıra size gelmemiş demektir.

Yani hayat koşusunda devam edebilmenin tek yolu vardır. Dünden daha hızlı olabilmek, bakın bakalım şimdi kendinize! Ondan, bundan, şundan değil ”DÜNDEN” hızlı mısınız?

 

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 20.04.2017 - Güncelleme: 04.10.2017 12:13 - Görüntülenme: 4437
  Beğen | 0  kişi beğendi